صفحه اصلی رزرو مشاوره رایگان ثبت نام خدمات عضویت در خبرنامه عضویت در سامانه پیامک

از برنامه‌ریزی تا عمل

از برنامه‌ریزی تا عمل

خود برنامه‌ریزی یا دگر برنامه‌ریزی


مشغول کردن دائمی فکر خود به برنامه‌ریزی نشانه تفکر تعصب آمیز است. بعضی داوطلبین علاقه جنون آمیز به تهیه فهرست، راه حل، برناه هفتکی یا ماهانه و غیره دارند. شکی نیست که این ابزار تماما در کارایی نقشه‌ها و برنامه ها مهم است ولی شواهدی در دست است که بعضی افراد وقت بیش از حد لازمی را صف برنامه‌ریزی می کنند در حالی که می توانستند اضافی را صرف عملم نمایند. برنامه ای که بر اساس عدم آگاهی داوطلبین تهیه می کنند و خود قادر به اجرای آن نیستند و یا در اجرا با مسائلی مواجه می شوند که برایش راه حلی ندارند.
این داوطلبین معمولا از تفکر قدم به عمل می گذارد. تفکری که با عدم جامعیت درباره آزمون مشاغل حقوقی (وکالت، قضاوت و سردفتری) هزینه های مالی و زمانی زیادی برای داوطلب به همراه دارد چه بسا این هزینه چندین برابر استفاده از یک برنامه جامع خواهد بود.

 

برعکس بعضی ها هستند که بدون تفکر و برنامه قدم به مرحله عمل می گذارند و شرووع به مطالعه کتاب ها می کنند و در نتیجه بهای سنگینی برای عدم آگاهی و برنامه خود را نیز می پردازند. این داوطلبین را می توان در 2 گروه جای داد:
گروهی که به برنامه‌ریزی اعتقاد ندارند و شروع به خواندن می کنند و با تمام شدن کتاب ها سراغ کتاب بعدی می روند. حس خوب اتمام هر کتاب انگیزه بیشتری می دهد اما این حس خوب هیچ وقت با نتیجه همراه نبود به دلیل اصولی نبودن اجرا برای یادگیری.
گروهی دیگر افرادی هستند که فقط داشتن یک برنامه به آنها آرامش می دهد. تفاوتی هم نمی کند این برنامه بر چه اساس و معیاری باشد. فقط آرامش فکری برایشان مهم است. این گروه داوطلبین معمولا تا ماه های آخر این آرامش را دارند اما در آزمون آزمایشی و مرحله جمع بندی با چالش بزرگی مواجه می شوند چرا که غالب آها نمی توانند از عهده آزمون ها به خوبی بر بیایند و نتایج پایینی و برای خود رقم می زنند و برای جمع بندی نمی دانند چگونه عمل کنند و بیشتر داوطلبین این گروه دست به دامن هر برنامه ای در این زمان می شود اما بی خبر از اینکه اکثر این برنامه ها نمی تواند راهگشای باشد. (یک شبه نمی شود ره صد ساله را رفت.) در این حالت کمی سرمایه گذاری در زمنیه تفکر و وجود برنامه مکتوب و شخصی می تواند منافع بزرگی به بار آورد.


نتیجه گیری:
شما که پایبند به برنامه‌ریزی هستید هم هوشیار باشید برای قبولی در آزمون های مشاغل حقوقی (ازمون وکالت، آزمون قضاوت، آزمون سردفتری) تکیه بر برنامه ای که فقط شرایط شما را لحاظ کند می تواند منجربه سقوط شود. در هر برنامه سه ضلع – شرایط داوطلب – منابع و شرایط آزمون وکالت باید مدظر قرار گرفته شود. تا به قبولی بیانجامد.


طرح آموزشی آزمونی فراهدف این اضلاع را به خوبی مدنظر قرار داده و همچنین فاکتورهای قبولی در آزمون را رعایت کرده است. اگر تجربه تلخی از آزمون دارید و یا جزء افرادی هستید که مستقیم دست به عمل میزنند در آزمون های مشاغل حقوقی (ازمون وکالت، آزمون قضاوت، آزمون سردفتری) جایی نیست که این ها را تجربه کرد. پس بلند مدت برای آن سرمایه گذاری کنید.


فراهدف نیز با سرمایه گذاری بلند مدت، دوره های آموزشی بلند مدت خود را به شما عزیزان ارائه می نماید.

 

عضویت در سامانه پیامک فراهدف

رزرو و مشاوره فراهدف

عضویت در کانال فراهدف

سوال بپرسید