صفحه اصلی رزرو مشاوره رایگان ثبت نام خدمات عضویت در خبرنامه عضویت در سامانه پیامک

تعیین ظرفیت پذیرش تعداد کارآموزان وکالت آزمون سال 96 کانون وکلای بوشهر

تعیین ظرفیت پذیرش تعداد کارآموزان وکالت آزمون سال 96 کانون وکلای بوشهر

کمیسیون نیاز تعداد کارآموزان مورد نیاز سال 96 را چهل نفر اعلام کرد.

 

مورخ 13 تیرماه 1396 ساعت 13 به دعوت کانون وکلای دادگستری استان بوشهر کمیسیون تعین نیاز کارموزان وکالت موضوع تبصره ماده  یک قانون کیفیت  اخذ پروانه وکالت دادگستری  با حضور مدیرکل دادگستری استان و ریاست کانون وکلای استان بوشهر و رییس دادگاه انقلاب بوشهر  به همراه اعضای هیات مدیره کانون و مسئول کمیسیون معاضدتی و مسئول روابط عمومی کانون وکلای دادگستری بوشهر در سالن کنفرانس کانون وکلای دادگستری استان بوشهر تشکیل شد.


در این نشست ابتدا دکتر بهرام فرهمند صابر ریاست کانون وکلای دادگستری استان بوشهر ضمن خیر مقدم به مدیرکل محترم دادگستری و رییس دادگاه انقلاب ، به طرح چکیده ای از عملکرد کانون وکلای دادگستری بوشهر در عرصه های مختلف ازجمله  پرداخت فعالیت ایجاد تفاهم نامه هایی با کمیته امداد امام خمینی ، بنیاد شهید در راستای پذیرش وکالت معاضدتی  جامعه ی هدف  این نهاد ها پرداخت و اذعان داشت کانون وکلای دادگستری با رویکرد گسترش عدالت اجتماعی و برخورداری تمام اقشر مردم از خدمات همکاران وکیل  از هر کوششی در این زمینه دریغ نمی کند  سپس با طرح بخشی از مشکلات وکلای جوان به موضوع دستور اصلی جلسه  راجع به تعین نیاز کارآموزان جهت آزمون سال 96 پرداخت و از سویی به ضرورت برخورد با موسسات حقوقی که موسسین آن از وکلای دادگستری نمی باشد اشاره نمود.

سپس آقای دکتر جمادی مدیرکل دادگستری استان بوشهر، ضمن تشکر و قدردانی ای مجموعه کانون وکلا و هیات مدیره کوشا آن با تاکید به این موضوع که تعداد کارموزان را کانون می بایست با توجه به نیاز جامعه و بستر کاری که برای وکلای وجود دارد در نظر بگیرد و بیشتر به کیفیت علمی  آنان پرداخته شود و در این زمینه پیشنهاد ریاست کانون مبنی بر چهل نفر کارآموز برای سال 96 مورد  تائید و توافق مدیر کل دادگستری استان و ریاست دادگاه انقلاب واقع شد.

در ادامه این نشست دکتر اسماعیل عبدالهی نائب رئیس کانون وکلا به ضرورت همدلی و همراهی هرچه بیشتر کانون وکلا و دادگستری با توجه به اینکه قاضی و وکیل دو بال فرشته ی عدالت هستند پرداخت و اذعان داشت زمانی فرشته ی عدالت به زیبایی هرچه تمام تر به پرواز درمی آید که این دو بال همدل و هم اندیش در راستای تحقق عدالت همگام شوند . بر این اساس ضروت دارد نشست های علمی مشترک و مستمری بین وکلا و قضات دادگستری برنامه ریزی شود کما اینکه در راستای تشکیل پرونده شخصیت متهم موانعی وجود دارد که نشست های مشترک می تواند موجب تبادل اطلاعات و هم اندیشی هرچه بیشتر برای نیل به هدف مشترک یعنی به پرواز درآمدن فرشته ی عدالت رسید.

رسول سعادت نیا مسئول روابط عمومی و کمیسیون حقوق شهروند کانون وکلای بوشهر با بیان  این نکته که  داشتن جامعه ی قانون مدار نیاز مند به آگاهی عمومی افراد اجتماع به حقوق شهروندی است لذا پیشنهاد می شود با توجه به اهمیت رسانه ی صدا و سیما در افزایش آگاهی عمومی  تفاهم نامه ای فی مابین دادگستری و و کانون وکلای و صدا و سیما جهت تدارک برنامه های مشترک و مستمری در راستای نشر آگاهی های حقوق شهروندی برنامه ریزی و اجرا شود که مدیرکا دادگستری با پیشنهاد موافقت نمودند و مقرر شد در این راستا مقدمات موضوع برنامه ریزی به سمت اجرائی شدن آن حرکت نماییم.

 همچنین در این نشست جناب آقای یوسف حیدری مسئول کمیسون وکالت معاضدتی کانون وکلا ضمن بیان گزارشی از تعداد پرونده های معاضدتی که در سال جاری توسط همکارن انجام شده پرداخت و اذعان نمود در سال گذشته بالغ بر 300 فقره وکالت معاضدتی توسط همکاران انجام شده و در راستای تسهیل ارائه این خدمات به جامعه ی هدف این کمیسیون، افراد تحت شمول  نهاد های کمیته امداد امام خمینی و بنیاد شهید با معرفی از نهاد ذیربط به همکاران معرفی می گردد و سایر اقشار فاقد تمکن مالی با ارائه یک اسشتهادیه و تائید شورای محل از خدمات وکالت معاضدتی کانون برخوردار هستند.

در این جلسه موضوعات دیگری از قبیل ضرورت تعبیه اتاقی برای وکلا در دادگستری مرکز استان و شهرستانها ، تسهیل در ورود همکاران به دادگستری ، ضرورت رعایت قانون در خصوص تقویم مهریه بر اساس نظر خواهان پرداخته شد .

در این نشست آقای صفدر یوسفی عضو هیات مدیره و بازرس کانون از تلاش و همدلی و همراهی تمامی اعضای هیات مدیره در جهت اداره امور کانون صحبت نمودند و بیان داشتند هیات مدیره کانون بوشهر در سطح مجمع عمومی کانون های وکلای کشور دارای نقش موثر است .

پس  از طرح سخنان  اعضای حاضر در جلسه  دکتر جمادی مدیرکل دادگستری ضمن اعلام خرسندی از اینکه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری و مجموعه تشیکلاتی آن از نیروهای متعهد و کارآمد شکل گرفته بیان داشتند کانون وکلای عضوی از بدنه دادگستری است و شخصاً معتقد هستم وکیل و قاضی هر دو از تامینات یکسان قانون بوده و می بایست برخودار باشند اما نمی توان منکر آثارمنفی رفتارهای خلاف شآن بود. همچنین اضافه نمود با پیشنهاد برنامه ریزی کار آموزشی مشترک حقوق شهروندی از طریق کانون وکلا ، دادگستری و صدا و سیما موافق بوده و جهت انجام موضوع به سمت برنامه ریزی و اجرای مشترک آن  دادگستری  آماده  هر گونه همکاری است. برای تعین اتاق وکیل در شهرستان بوشهر محدودیت فضا داریم اما جهت تدارک چنین اتاقی در حیاط دادگستری موضوع را پیشنهاد تا همکاری لازم صورت بگیرد. بطور کلی دادگستری در راستای تعامل سازنده و علمی آمادگی هرگونه همکاری را دارد .

درپایان این نشست که 2 ساعت  به طول انجامید مدیرکل دادگستری و رییس دادگاه انقلاب و بخش های مختلف کانون وکلا از جمله بخش اداری ، دادسر و دادگاه انتظامی وکلا  بازدید عمل آورند و از حسن مدیریت هیات مدیره و تشکیلات منظم آن خرسندی خود را اعلام داشتند.

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان بوشهر